• ساعت : ۱۲:۱۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ 
کارشناس مرکز بهداشت شهرستان قزوین:
خطر انتشار گاز سمی منواكسید كربن، بخاطر نصب بخاری، در مكان تردد افراد و بازی بچه ها

به گفته مسؤول کاهش امور بلایا و حوادث مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین، باید توجه کرد که نصب بخاری، در مسیر تردد افراد و یا بازی بچه ها، ممکن است باعث شود در اثر برخورد آنان با بخاری، لوله این وسیله گرمایی جابجا شود و گاز سمی منواکسید کربن در محیط اطراف آن منتشر شود. مهندس کامبیز غفاری هشدار داد که منواکسید کربن، سمی و خطرناک و به قاتل خاموش یا نامریی معروف است.

این کارشناس تأکید کرد: باید از چفت و بست شدن اتصالات لوله به بخاری و دیوار مطمئن شد و کلاهک و خروجی گاز سمی را در روی بام، هر چند وقت یک بار، کنترل کرد.

مهندس غفاری با بیان اینکه اگر در محیط خانه یا محل کار، بخاری گاز سوز روشن است، و احساس کردید که  دچار سرگیجه، بی حالی، خستگی، سردرد، حالت تهوع و کرختی دست و پا شده اید، موضوع را جدی بگیرید و بلافاصله، در و پنجره را باز کنید و سریع چند دقیقه به فضای باز بروید. مسؤول کاهش امور بلایا و حوادث مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین افزود که سپس، لوله و اتصالات بخاری را کنترل کنید، زیرا ممکن است که گاز سمی در محیط بسته منتشر شده باشد.

به گفته مهندس غفاری، بخاری های گازی، چراغ های نفتی و دود حاصل از مصرف سوخت خوروهای روشن در محیط بسته و پارکینگ، گاز مرگبار و خطرناک منو اکسید کربن تولید می کنند.

 
   
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0